• 1399/12/18 - 08:35
  • بازدید: 17
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیام حمیده امینی بابک کارشناس مسئول تغذیه بالینی

به مناسبت بزرگداشت روز رژیم درمانگر

بنام یکتا شفا بخش عالم
« كلّ حسنات بنی آدم تحصها الملإئكة الاّ حسنات المجاهدین فانّهم یعجزون عن علم ثوابها»

پیام حمیده امینی بابک کارشناس مسئول تغذیه بالینی معاونت درمان
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی رفسنجان به مناسبت بزرگداشت روز رژیم درمانگر:

در آستانه فرا رسیدن روز جهانی رژیم درمانگر در دومین چهارشنبه ماه مارس، مصادف با 10 مارس 2021 برابر با 20 اسفند ماه سال1399 جای دارد تا از حمایت های ارزشمند مسئولین محترم وزارتی، معاونین محترم در معاونت های توسعه مدیریت و منابع، درمان و بهداشت دانشگاه جهت استقرار و پیاده سازی برنامه های مدیریت خدمات غذایی و رژیم درمانی قدردانی گردد. همچنین همراهی روسا، مدیران و مسئولین گرانقدر در بیمارستان ها که برای استقرار ضوابط و استانداردهای بخش تغذیه بالینی و تقویت مشاورهای تغذیه و رژیم درمانی برای بیماران بستری مساعدت های لازم نمودند تشکر می نماید. در این میان جایگاه تغذیه بالینی و نقش پر رنگ کارشناسان تغذیه و تاثیر آنان در سلامت و بهبود کیفیت زندگی، ارتقای سلامت بیماران و کاهش هزینه های درمانی در نظام سلامت و خدمات ارزشمند و صادقانه آنان در اجرای برنامه های حمایتی تغذیه ای مطابق دستورالعمل های ابلاغی وزارت متبوع برای بیماران بستری بویژه بیماران مبتلا به کووید-19 بر کسی پوشیده نیست.
این روز که برای اولین بار در سال 2008 توسط آکادمی تغذیه و دیابت آمریکا برای تاکید بر نقش ضروری رژیم درمانگر ها در کمک به مردم برای رسیدن به زندگی سالم تعریف شده است به منظور بالا بردن آگاهی تیم درمان، برانگیختن عزم رژیم درمانان و مشاوران تغذیه برای ارائه هر چه بهتر خدمات تغذیه در سطح جامعه و همچنین افزایش آگاهی و شناخت جامعه نسبت به رژیم درمانان و دانش آموختگان رشته تغذیه می باشد.
با توجه به شیوع و تداوم بیماري ویروسی کووید-19 در حال حاضر در کشور و ضرورت انجام حمایت هاي تغذیه اي جهت تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با ویروس کرونا، لازم است از کلیه امکانات و ظرفیت ها ي موجود از جمله وجود مشاوران و دانش آموختگان تغذیه به منظور همکاری و تعامل با تیم درمان استفاده گردد. لذا در راستاي کنترل بیماري و با توجه به نقش تغذیه بالینی و خدمات غذایی سالم در پیشگیري و افزایش سیستم ایمنی بدن در مواجهه با این بیماري، و افزایش آگاهی مردم در خصوص تغذیه صحیح و سالم، کارشناسان و مشاوران تغذیه هم پا و همراه با تیم درمان بصورت فعالانه با تاکید بر نیازهای غذایی و توجه به رژیم غذایی بیماران مبتلا به ویروس کرونای جدید در بخش های تغذیه بیمارستان ها فعالانه ارائه خدمت می نمایند.
در چنین شرایط پر مخاطره ای جای دارد تا در این روز از خدمات ارزشمند تمامی عزیزانی که در عرصه تغذیه و رژیم درمانی صمیمانه تلاش و فعالیت می کنند بویژه كارشناسان تغذيه بيمارستان هاى دانشگاهی كه در بخش تغذیه (مشتمل بر مدیریت خدمات غذايى و مشاوره های تغذیه و رژیم درمانی) با هدف خدمت رسانی بهینه به بیماران و مردم تمام تلاش خود را بکار می بندند تجلیل بعمل آورده و آرزوی توفیق و سربلندی در درگاه الهی نمود.

  • گروه خبری : اطلاعیه,اخبار
  • کد خبر : 11561
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید