• 1399/12/18 - 08:39
  • بازدید: 24
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیام معاون محترم درمان دانشگاه به مناسبت روز رژیم درمانگر

دکتر غلامرضا پور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی رفسنجان

دکتر غلامرضا پور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی رفسنجان در پیامی 20 اسفند ماه روز رژیم درمانگر را به تمامی فعالان تغذیه در حوزه تغذیه و رژیم درمانی تبریک گفت.
متن پیام بشرح زیر است:
هوالشافی

دومین چهارشنبه ماه مارس هرسال روز جهانی "رژیم درمانگر، Nutritionist"s Day" نام نهاده شده که مصادف با 10 مارس 2021 و 20 اسفند ماه سال 1399 می باشد. این روز برای تاکید بر نقش ضروری دانش آموختگان تغذیه به عنوان رژیم درمانگر در کمک رسانی به مردم برای رسیدن به زندگی سالم تعریف شده است.
رژیم درمانان متعهد به بهبود سلامت عموم مردم و بیماران هستند و بزرگداشت چنین روزی بطور رسمی به منظور بالا بردن آگاهی تیم درمان، برانگیختن عزم رژیم درمانان برای ارائه هر چه بهتر خدمات و حمایت های تغذیه ای در سطح جامعه و همچنین افزایش آگاهی و شناخت جامعه نسبت به رژیم درمانان بنا نهاده شده است.
خدمات ارزشمند تغذیه دانان ، یک زنجیره کلیدی در بخش مشاوره، پیشگیری و درمان بیماری ها است. رژیم درمانگر با تکیه بر دانش، مهارت و تخصص خود راهکارهای علمی برای سالم زیستن را استخراج کرده و دانش تغذیه را به شکل عملی به مخاطب عام ارائه می دهد.
در شرایط فعلی که با بحران شیوع بیماری کووید-19 در کشور مواجه هستیم شاهد حضور فعال کارشناسان و مشاوران تغذیه در بیمارستان ها در عرصه تغذیه بالینی هستیم و انتظارمي رود با استعانت ازدرگاه الهي و تلاش و پيگيری تمامی عزیزانی که در عرصه تغذیه و رژیم درمانی صمیمانه تلاش و فعالیت می کنند شاهد کنترل و بهبود روزافزون شاخص هاي تغذیه ای و وضعیت درمان و حمایت های تغذیه ای بيماران بویژه مبتلایان به ویروس کرونای جدید در مراکز تحت پوشش و تابعه این دانشگاه باشيم.
این معاونت تمام توان و تلاش خود را به منظور رفع چالش ها و مشکلات موجود بکار می برد. و ضمن تشکر از زحمات كارشناسان تغذيه ستاد و بيمارستان هاى حوزه درمان كه در مدیریت خدمات غذايى و مشاوره های تغذیه و رژیم درمانی دربيمارستان ها با هدف خدمت رسانی بهینه به بیماران و مردم تمام تلاش خود را بکار می بندند، آرزوی توفیق و سربلندی در درگاه الهی برای ایشان دارد و همچنین ازروسا و مسئولین محترم فنی بیمارستان ها درحمايت از اجراى برنامه هاى تغذيه بالينى در بيمارستان ها قدردانی می نماید.
این روز را به پاس تلاش تمامی فعالان در حوزه تغذیه و رژیم درمانی این دانشگاه ارج می نهیم و سربلندی و بهروزی این عزیزان را در عرصه تغذیه بالینی از پروردگار توانا و منان خواستاریم.

 

  • گروه خبری : اطلاعیه,اخبار,تصویر روز
  • کد خبر : 11562
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید